top of page


AKREDYTOWANA JEDNOSTKA CERTYFIKUJĄCA DOSTĘPNOŚĆ,
ZGODNIE Z USTAWĄ
O ZAPEWNIENIU DOSTĘPNOŚCI OSOBOM ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI

RailPoint
akredytowana jednostka
certyfikująca dostępność


Jednostka RailPoint jest akredytowanym podmiotem działającym w obszarze certyfikacji dostępności. Nasza jednostka znajduje się w wykazie podmiotów dokonujących certyfikacji dostępności, prowadzonym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Realizowane przez RailPoint procesy certyfikacji obejmujemy między innymi:
-
dostępność architektoniczną,
-
dostępność cyfrową,
-
dostępność informacyjno-komunikacyjną,
-
inne aspekty dostępności, w tym nieobowiązkowe i nieobjęte minimalnymi wymaganiami.
Certyfikujemy każdy rodzaj organizacji, w tym przedsiębiorców, organizacje pozarządowe (NGO), podmioty publiczne, jednostki sektora finansów publicznych, itp.
Kreujemy nową jakość w procesach certyfikacji dostępności, w tym zapewniamy najwyższy standard obsługi procesów oceny i weryfikacji. Nasza jednostka wdrożyła i stosuje najwyższe standardy jakościowe, w tym ustanowiła System Zarządzania Certyfikacją Dostępności (SZCD).

Dlaczego warto dokonać certyfikacji dostępności?

Certyfikacja dostępności to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim świadome działania wszystkich organizacji, podmiotów oraz przedsiębiorców, na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami oraz osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
To nie tylko prestiż dla Twojej organizacji, ale przede wszystkim wspaniała inicjatywa na rzecz całego społeczeństwa, w szczególności osób ze szczególnymi potrzebami.
Certyfikacji dostępności może poddać się każdy podmiot i organizacja, w tym:
-
przedsiębiorcy, w tym spółki, działalności gospodarcze, itp.,
-
organizacje pozarządowe (NGO),
-
podmioty publiczne, w tym jednostki sektora finansów publicznych.
Jako jednostka RailPoint, upoważniona do realizacji procesu weryfikacji, zachęcamy do certyfikacji dostępności w szczególności przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe (NGO), które są zainteresowane potwierdzeniem, że ich działalność, spełnia wymagania dotyczące dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej.
Co zyskujesz:
-
zapewniasz pełną dostępność swojej organizacji, w zakresie minimalnych wymagań ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
-
realizujesz wspaniałą inicjatywę na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami,
-
wyróżniasz się na tle innych organizacji, w tym pozarządowych, podmiotów i przedsiębiorców,
-
obniżasz o 5% składki ponoszone przez przedsiębiorców lub organizacje pozarządowe na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Dlaczego my?
Jednostka certyfikująca dostępność RailPoint, jako jedna z nielicznych podmiotów na rynku, wdrożyła najwyższe standardy jakościowe, w tym ustanowiła System Zarządzania Certyfikacją Dostępności (SZCD).
Podczas realizacji procesu certyfikacji, w tym oceny spełnienia minimalnych wymagań, w tym prowadzenia audytu dostępności, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, jednostka stosuje i prowadzi każdorazowo działania w oparciu o niżej wymienione normy jakościowe, tj.:
-
PN-EN ISO/IEC 17065 Ocena zgodności - Wymagania dla jednostek certyfikujących wyroby, procesy i usługi.
-
PN-EN ISO/IEC 17020 Ocena zgodności - Wymagania dotyczące działania różnych rodzajów jednostek przeprowadzających inspekcję.
-
PN-EN ISO/IEC 17025 Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących.
Kreujemy nową jakość w procesach certyfikacji dostępności, w tym zapewniamy najwyższy standard obsługi procesów oceny i weryfikacji dostępności Państwa organizacji.
Nasz personel posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w procesach certyfikacji, inspekcji oraz badań, w tym w szczególności w kontekście weryfikacji spełnienia wymagań odnoszących się do dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej.
Spełniamy wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 4 marca 2021 r. w sprawie szczegółowych wymogów, jakie muszą spełniać podmioty dokonujące certyfikacji dostępności, wzoru wniosku o wydanie certyfikatu dostępności oraz wzoru certyfikatu dostępności.
Nasza Misja - „Najwyższa jakość usług oraz zapewnienie pełnej bezstronności działalności certyfikacyjnej”.
Nasza Wizja - „Najwyższy poziom uznania dla działalności jednostki certyfikacyjnej, jako organizacji dbającej o jakość i bezstronność usług, której działania w sposób bezpośredni wpływają na zwiększenie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami”.

Jak podjąć współpracę?

W ofercie naszej jednostki znajdą Państwo kompleksowy, akredytowany zakres usług certyfikacji, w tym w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej.
Każdorazowo odpowiemy na wszelkie zapytania, w tym przedstawimy spersonalizowaną ofertę, wraz ze szczegółowym programem procesu certyfikacji dostępności w Państwa organizacji.
Kilka prostych kroków do realizacji procesu certyfikacji dostępności, prowadzoną przez jednostkę wyznaczoną Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
-
Skontaktuj się z nami w dowolnej formie i określ wstępny zakres procesu certyfikacji.
-
Przekażemy Państwu szczegółowe informacje, w tym program certyfikacji, zakres, wzór wniosku i umowy, szczegółowe informacje o etapach procesu oceny, cenę i czas realizacji oraz inne istotne informacje związane z procesem.
-
Złóż wniosek, a na jego podstawie zawrzemy umowę na przeprowadzenie procesu certyfikacji dostępności.
-
Przekaż wszystkie dowody i informacje dotyczące Państwa organizacji w kontekście dostępności.
-
Rozpoczniemy proces certyfikacji, dokonamy stosownej oceny spełnienia minimalnych wymagań, w tym audytu dostępności, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
-
Wydajemy Certyfikat Dostępności dla Twojej organizacji, w tym wspólnie zapewniamy najwyższe standardy dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami!
Kreujemy nową jakość w procesach certyfikacji dostępności.
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i współpracy, dane znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania. Pozostajemy do pełnej dyspozycji. Oferujemy przyjazną współpracę oraz dogodne warunki realizacji procesu certyfikacji dostępności.
Zapraszamy do współpracy i wspólnych działań na rzecz szeroko rozumianej dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami!
bottom of page